F.A.Q. czyli C.ZA.PY. ;) – CZĘSTO ZADAWANE PYTANIA

CZAS PRACY I REZERWACJA TERMINÓW

Czy mogę się umówić na sesję w sobotę lub w niedzielę?

Tak, ale w soboty umawiamy się tylko po to, by realizować większe sesje. W niedziele pracujemy tylko przy reportażach okolicznościowych (chrzest, ślub itp.).
Bez problemu można się jednak umówić w tygodniu, po zakończeniu pracy, wieczorem.

W jakie dni i w jakich godzinach czynne jest studio?

Informacja o godzinach pracy studia w danym dniu jest dostępna w Google.
O ile nie pracujemy poza studiem, to w zazwyczaj jesteśmy od godziny 15-tej do ukończenia ostatniej umówionej sesji. Na ogół nie zdarza nam się wychodzić przed 20-tą. Chcąc do nas przyjść zawsze należy wcześniej telefonicznie sprawdzić jakie mamy plany i czy będziemy akurat dostępni.
Telefonować można codziennie w godzinach 10 – 23. Pod naszą nieobecność w studio telefon stacjonarny jest przekierowywany na jedną z komórek.

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin sesji?

Od kilku dni do dwóch tygodni – zależnie od rodzaju sesji i ilości pracy w danym momencie. Rezerwacja terminu wiąże się z dokonaniem i e-mailowym potwierdzeniem wpłaty bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej, która ma charakter zadatku.

Ile kosztuje rezerwacja terminu?

Zarezerwowanie terminu wiąże się z dokonaniem opłaty rezerwacyjnej w wysokości 30% wartości sesji, nie mniej jednak niż 200 zł. Opłata ta jest bezzwrotna i ma charakter zadatku. Oznacza to, że przy końcowym rozliczeniu cena sesji będzie pomniejszona o kwotę wpłaconej opłaty rezerwacyjnej.

Czy mogę zarezerwować termin zrobienia zdjęć do dokumentów?

W przypadku zdjęć do dokumentów, polaroidów oraz oferty „jedno ładne zdjęcie” nie rezerwujemy terminów, lecz prosimy o kontakt telefoniczny i w miarę możliwości staramy się wykonać zdjęcia tego samego lub następnego dnia.
Zarezerwowanie terminu jest możliwe, ale wymaga wniesienia 200 zł bezzwrotnej opłaty rezerwacyjnej, w której zawiera się koszt wykonania zdjęć do wysokości wpłaconej kwoty.

Używam maila, smsów i facebooka. Dlaczego rezerwacji muszę dokonać przez telefon?

Dlatego, że wypowiedzenie każdego zdania przez telefon trwa o wiele krócej niż wystukanie go na klawiaturze, a odpowiedź na pytania jest natychmiastowa. Telefonicznie najszybciej i bez nieporozumień wymienimy potrzebne informacje, omówimy szczegóły i znajdziemy dogodny termin. Oczywiście później ustalenia telefoniczne potwierdzimy mailem.

Jak długo trwa wykonanie zdjęcia do dokumentu?

Około 15 – 20 minut. W tym czasie zdjęcia są wykonywane na planie zdjęciowym, wybierane na komputerze (możemy w tym pomóc), poddawane delikatnemu retuszowi, drukowane i nagrywane na płytę.

Czy mogę dopiero podczas sesji zdecydować, czy potrzebna mi jest pomoc wizażystki?

Nie ma takiej możliwości. Współpracujemy tylko z najlepszymi wizażystkami, które mają dużo pracy w wielu miejscach i muszą wcześniej zarazerwować odpowiednią ilość czasu by móc uczestniczyć w sesji.

Potrzebuję zdjęć „na wczoraj” – czy oferujecie usługę typu „express”?

Tak, ale…
Nie zawsze jest to możliwe. Podejmujemy się takiej usługi kosztem przedłużenia naszego czasu pracy, ale nigdy kosztem zobowiązań wobec innych klientów.
Usługa „express” jest DODATKOWO PŁATNA i dotyczy przygotowania tylko JEDNEGO zdjęcia z sesji.

Pracuję do godziny 17, czy muszę brać wolny dzień aby przyjść na sesję?

Nie ma takiej potrzeby. Pracujemy popołudniami, wieczorami oraz często w soboty.

Czy mogę się umówić na sesję rano lub przed południem?

Nie. Często pracujemy do późna w nocy. Dlatego przed 15-tą zazwyczaj nie ma nas w studio.

Dlaczego nie mogę umówić się na sesję aktu lub sesję buduarową bez wcześniejszej wizyty w studio?

Takie sesje, bardziej niż jakiekolwiek inne, wymagają dobrej współpracy, skupienia i poczucia bezpieczeństwa. Wcześniej musimy się upewnić, że będziemy w stanie wspólnie zrobić coś wyjątkowego.

Czy i kiedy mogę zmienić umówiony termin sesji?

Termin sesji można zmienić bez utraty opłaty rezerwacyjnej z wyprzedzeniem co najmniej pięciu dni roboczych. Jedynie taki czas da nam szansę na zmianę harmonogramu pracy studia. Soboty, niedziele i święta nie są dniami roboczymi.

Czy odzyskam opłatę rezerwacyjną jeśli z powodów ode mnie niezależnych (zdarzenia losowego) odwołam lub zmienię termin z wyprzedzeniem mniejszym niż 5 dni roboczych?

Niestety, każdy sam ponosi koszty przytrafiających mu się zdarzeń losowych. Rezerwując termin odmawiamy innym osobom które o niego pytają. Opłata rezerwacyjna tylko częściowo rekompensuje stracony czas i pracę niewykonaną dla kogoś innego.